">

Bollywood

  • Co Vás čeká…

– vstup 15 min.

– 5 choreografií – tanec se závoji, šátky, hůlkami, rolničkami

– 4 tanečnice

– ucelený taneční příběh – 5 choreografií – SVOD,SMUTEK,OSLAVA,BOJ,USMÍŘENÍ 

– možnost zapojení diváků – krátký seminář s jednoduchou choreografií (10 až 20 min.) – na žádost pořadatele

 

  • …co Vás nemine

Indický tanec je především o vyjádření emocí a  všedních úkonů pomocí gest a tance. Tanec vypráví příběh a je velmi emotivní, pestrý, dynamický a zábavný.

V zářivých, pestrobarevných  kostýmech, nápadném líčení a ozdobeny mnoha šperky,  Vám zprostředkujeme krátký příběh. Tancem ztvárníme den před indickou svatbou. A jelikož je svatba domluvená, nevěsta se potřebuje naučit vše, co bude v následujících dnech potřebovat. Choreografie č.1 – SVOD – svádět svého muže určitě přispěje ke spokojenému manželství a tak zkušené kamarádky, ukazují nevěstě, kterak svádět svého nastávajícího. Choreografie č. – SMUTEK – i slzami a emocemi se dá dosáhnout v manželství svých potřeb. I takto zasvěcují kamarádky nevěstu. Choreografie č.3 – OSLAVA –  stejně nejlepším nástrojem ke spokojenému manželství je radost a oslava života, zdraví a všeho co nás dělá šťastnými. A tak kamarádky i v tomto směru poučí nevěstu. Choreografie č.4 – BOJ – to když přijde na nejhorší, ale jen prevence, aby náhodou nebyla nevěsta překvapena, když přijdou neshody a uměla si stát za svým. Choreografe č.5 – USMÍŘENÍ – ať se děje co se děje, je důležité, aby následovalo usmíření, náklonnost, tolerance a přijetí všeho co nám život přináší a tak meditační tanec nakonec přináší klid a vyrovnanost. 

Tak snad pozitivně zakončíme příběh nás všech. Někdy bojujeme, někdy jsme smutní, ale někdy se zamilováváme a někdy se jen tak radujeme z věcí všedních i nevšedních. Tak si užijme  všech těchto emocí, které náš život dělá pestrými. 
  • Bollywood – je termín odvozený od slov Bombaj (Mumbai) a Hollywood. Výraz pro indický filmový průmysl točený v hindštině, který je muzikálového typu. Později tedy vznikl i samostatný   bollywoodský tanec, který vychází z tradičních indických tanců, jako bharatanatyam, bhangra, nebo kathak, ale propojuje je i s ostatními styly – jako je orientální tanec, flamenco, latinsko – americké tance, ale i jazz, moderní tanec a třeba i  hip hop.
  • Hudba je moderní indická z nejznámějších Bollywoodských „trháků“.
Kontakt

Jaroslava Holová

Tel.: +420 603 715 658
E-mail: ambrosia.tanec@gmail.com